Our range of products include ms tubular street light pole, steel tubular pole and cctv camera pole.
₹ 3900 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Use For Street Lighting |
| Pole Type | Tubular |
| Length(m) | 6m |
| Pole Diameter | 110mm |
| Surface Finish | Color Coated |
| Wall Thickness | 5mm |
| Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 10 Piece
The 6-Meter (MS) Tubular Street Light Pole is a durable, cost-effective, and high-strength lighting solution designed for urban, commercial, and industrial outdoor applications. Made from premium-grade mild steel, this pole ensures long-lasting performance, excellent load-bearing capacity, and resistance to environmental factors.
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Use For Street Lighting |
| Pole Type | Tubular |
| Surface Finish | Color Coated |
| Wall Thickness | 5mm |
| Length(m) | 8m |
| Material | Mild Steel |
| Pole Diameter | 114mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
The (MS) Tubular Street Light Pole is a durable, cost-effective, and high-strength lighting solution designed for urban, commercial, and industrial outdoor applications. Made from premium-grade mild steel, this pole ensures long-lasting performance, excellent load-bearing capacity, and resistance to environmental factors.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Length | 9 m |
| Usage/Application | Use For Street Lighting |
| Pole Type | Tubular |
| Pole Diameter | 100mm |
| Surface Finish | Color Coated |
| Wall Thickness | 5mm |
| Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 10 Piece
The (MS) Tubular Street Light Pole is a durable, cost-effective, and high-strength lighting solution designed for urban, commercial, and industrial outdoor applications. Made from premium-grade mild steel, this pole ensures long-lasting performance, excellent load-bearing capacity, and resistance to environmental factors.
₹ 3200 / Piece Get Latest Price
| Length | 11 m |
| Usage/Application | Use For Street Lighting |
| Pole Type | Tubular |
| Pole Diameter | 124mm |
| Surface Finish | Color Coated |
| Wall Thickness | 5mm |
| Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 10 Piece
The (MS) Tubular Street Light Pole is a durable, cost-effective, and high-strength lighting solution designed for urban, commercial, and industrial outdoor applications. Made from premium-grade mild steel, this pole ensures long-lasting performance, excellent load-bearing capacity, and resistance to environmental factors.
₹ 3300 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Use For Street Lighting |
| Pole Type | Tubular |
| Length(m) | 12m |
| Pole Diameter | 126mm |
| Surface Finish | Polished |
| Wall Thickness | 5mm |
| Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 10 Piece
The 12-Meter (MS) Tubular Street Light Pole is a durable, cost-effective, and high-strength lighting solution designed for urban, commercial, and industrial outdoor applications. Made from premium-grade mild steel, this pole ensures long-lasting performance, excellent load-bearing capacity, and resistance to environmental factors.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Length | 7 m |
| Usage/Application | Use For Street Lighting |
| Pole Type | Tubular |
| Wall Thickness | 5mm |
| Pole Diameter | 128mm |
| Surface Finish | Color Coated |
| Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 10 Piece
The (MS) Tubular Street Light Pole is a durable, cost-effective, and high-strength lighting solution designed for urban, commercial, and industrial outdoor applications. Made from premium-grade mild steel, this pole ensures long-lasting performance, excellent load-bearing capacity, and resistance to environmental factors.
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Length | 9 m |
| Usage/Application | Street |
| Height | 6-11 Mtr |
| Pole Type | Swaged Pole |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Material | Galvanized Iron |
| Brand | Bansal |
| Length | 7 Mtr |
| Country of Origin | Made in India |
| Pole Shape | Round |
| Arm Type | Single Arm |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Pole Type | GI Pole |
| Pole Shape | Round |
| Pole Height | 6 m |
| Material | Mild Steel |
| Arm Type | Double Arm |
| Mounting Base | Plate Base |
| Brand | KK Poles |
| Length | 7miter |
| Usage | Highway CCTV |
| Country of Origin | Made in India |
Deep Jaiswal (Proprietor)
Deep Chand Pipe Fitting
199a, Muktaram Babu Street, Thanthania
Kolkata - 700007, West Bengal, India