We are a leading Wholesale Trader of octagonal street light pole from Kolkata, India.
₹ 4300 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Height | 5 Meter |
| Top Across Flats | 70 mm |
| Bottom Across Flats | 130 mm |
| Material | Galvanized Iron |
| Finish | Hot Dip Galvanized |
| Arm Type | Single Arm |
| Pole Type | Round |
| Usage/Application | Multipurpose |
| Surface Finish | Galvanized |
| Mounting Type | Foundation Bolts |
| Door Opening | Single Door |
| Country of Origin | Made in India |
Deep Jaiswal (Proprietor)
Deep Chand Pipe Fitting
199a, Muktaram Babu Street, Thanthania
Kolkata - 700007, West Bengal, India