Wholesale Trader of a wide range of products which include street light pole, solar light pole and swan neck poles.
₹ 2300 / Piece Get Latest Price
| Height | 6 Meter |
| Material | Mild Steel |
| Design Type | Modular |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Use For Street Light |
₹ 1300 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Material | Aluminium |
| Pole Type | GI pipe |
| Arm Type | Single arm |
| Suitable Wattage | Up to 12 W |
| Usage Area | Roadside, Campus, Parking, Garden, Highway |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 2500 / Piece Get Latest Price
| Pole Height | 6 m |
| Height | 10 Meter |
| Pole Shape | Tubular |
| Material | Galvanized Iron |
| Arm Type | Single Arm |
| Pole Type | Single-Arm |
| Usage/Application | Street |
| Surface Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Mounting Type | Grouting |
| Country of Origin | Made in India |
Deep Jaiswal (Proprietor)
Deep Chand Pipe Fitting
199a, Muktaram Babu Street, Thanthania
Kolkata - 700007, West Bengal, India